Okrogla miza o branju

Ob svetovnem dnevu knjig – 23. aprila – smo v šolski knjižnici organizirali t. i. okroglo mizo o branju.

S povabljenimi gosti (klinični psiholog mag. France Prosnik, županja Selnice ob Dravi dr. Vlasta Krmelj, bibliotekarja Marjan Rajšp in Mirko Nidorfer, ravnateljica Jožica Ozmec, mamica dveh učenk Gordana Rakar) smo razmišljali o tem, ali in kako je moč vplivati na to, da bi branje (p)ostalo ena izmed prostočasnih dejavnosti naših otrok in mladostnikov in kakšne so možnosti, da knjige ostanejo konkurenčne sodobnim informacijsko-komunikacijskim pripomočkom.

V pogovoru smo osvetlili različne vidike motiviranja otrok in mladostnikov za branje, pri čimer nismo zaobšli izjemnega pomena družinskega branja in obiskovanja knjižnic. Spregovorili smo tudi o možnostih povezovanja med občino, krajevno in šolsko knjižnico ter nujnosti povezovanja med šolo in starši v skupni skrbi za bralni razvoj in kondicijo otrok/učencev.

Po pogovoru v knjižnici smo v šolskem parku otvorili knjigobežnico.

Z dogodkom smo se vključili v vseslovenski projekt spodbujanja branja – Noč knjige 2019.

Galerija slik.

     

Dostopnost