Nastop na otvoritvi razstave Les, kovina, steklo

Razstavo z naslovom Les, kovina, steklo so si z zanimanjem ogledovali številni obiskovalci pred in po otvoritvenem kulturnem programu. Ta kulturni program je bil prav navdušujoč. Pod vodstvom mentorice Marinke Šober so ga izvedle učenke selniške osnovne šole, ki ustvarjajo pri skupini umetnost. Igrale so na les, kovino in steklo ter si pri tem pomagale še z udarjanjem kamna ob kamen, pihale v lončene piščalke, tibetansko skledo … Prisotne so povabile k aktivnemu sodelovanju, kamenčki so se izpod njihovih sedežev kmalu znašli v rokah, udarjajoč eden ob drugega, občinstvo pa je na vabilo deklet tudi zapelo! Lastnik in direktor lovrenških tovarn, g. Marjan Šol, je nato nastopajočim za nagrado in v zahvalo izročil izdelke svojih tovarn in firme Soven, nato pa publiki predstavil zgodovino proizvodnje kos, srpov, lopat, sekir, vrtnega orodja, škarij itd. 

Marinka Šober, mentorica

Dostopnost