Lačne kače

Na večji format papirja narišemo kače različnih barv. Iz reklam, ki jih vsakodnevno dobimo v poštni nabiralnik, lahko otroci izrežejo slike različnega sadja, zelenjave, mesa in mesnih izdelkov. Sličice razvrstijo na kačo glede na to, kaj katera kača najraje je. Otroci se učijo poiskati sličice, rezati s škarjami, ločiti sadje, zelenjavo in meso ter sličice razvrstiti na ustrezno kačo. Urijo fino motoriko, razvrščanje, prepoznavanje in poimenovanje živil, ob tem pa spoznavajo tudi načela uravnotežene prehrane. Dejavnost lahko nadgrajujemo tako, da pri vsaki sličici povedo, kakšne barve je sadje, zelenjava, kje raste … Lahko pa katera izmed kač je tudi nezdravo hrano in se ob tem pogovorimo o nezdravem prehranjevanju.

Prispevala: Bernarda Majster, dipl. vzg. predš. otr., uredila: Ladislava Milošević, vzg. predš. otr.