Generalni zbor otrok 2022

Naša šola se je na pobudo nacionalnega UNESCO koordinatorja in slovenskega veleposlaništva na Danskem odzvala povabilu k sodelovanju na Generalnem zboru otrok 2022 (Children,s General Assembly 2022) v okviru partnerske skupine Capital of Children, katere člani so tudi občina Billund, Fundacija LEGO, LEGO hiša in CoC Playful Minds.

Na zboru bo sodelovalo 80 otrok iz različnih držav, osnovnošolce iz Slovenije pa bo zastopala naša osmošolka Lana Rihter, ki jo je na podlagi uspešno opravljene prednaloge izbrala organizacijska skupina.

Po začetnih informacijskih sestankih Lano že čakajo prve zadolžitve na daljavo, ko bo na posebnih srečanjih raziskovala in opravljala naloge, povezane z UNESCO temami in vrednotami, ter svoje ugotovitve predstavljala in delila z drugimi otroki sveta.

Če bo vse po sreči, se bo z mentorico Urško Breznik, šolsko UNESCO koordinatorico, udeležila tudi srečanja otrok v živo, ki bo od 13. do 15. septembra 2022 v Billundu na Danskem.

BRAVO, LANA RIHTER!!!

Več o dogodku si lahko preberete na https://capitalofchildren.com/assembly/.

Dostopnost