Francoska bralna značka

 
 
Tudi v letošnjem šolskem letu smo se z učenci NIP Francoščina vključili v projekt francoske bralne značke “Vivre avec le livre” (Živeti s knjigo), ki ga že vrsto let organizira SDUF (Slovensko društvo učiteljev francoščine). Od februarja do maja smo pri pouku pridno brali francosko knjigo po izbiru učencev in se v zvezi s knjigo lotili vrste najrazličnejših aktivnosti: branja zgodbe, poslušanja zgodbe in pesmic v njej, ogleda anmimiranega filma o knjigi, reševanja nalog, utrjevanja besedišča skozi igro, dramske uprizoritve odlomkov iz knjige, didaktičnih iger, risanja, ter še vrste drugih aktivnosti. Ob koncu smo zelo uspešno reševali tudi teste o knjigi, ki smo jih prejeli iz Ljubljane in prav vse učenke so dosegle zadostno število točk, da so bralno značko tudi osvojile. Za uspešno opravljeno francosko bralno značko je vsaka sodelujoča učenka prejela priznanje in simbolično nagrado. S ponosom lahko povemo, da smo samostojno prebrali francosko knjigo ter se naučili veliko novega. To pa tudi ni od muh, kajne? 🙂 
 
Mateja Podlesek, mentorica
 
Dostopnost