Državno osnovnošolsko prvenstvo v šahu (posamezno)

 

V soboto 13. 1. 2024, je v Mariboru potekalo državno posamezno prvenstvo v šahu. Našo šolo so zastopale tri tekmovalke. V kategoriji punc do 15 let Meta Heric, v kategoriji punc do 12 let Lučka Heric in Neli Mihelič. V vsaki kategoriji je tekmovalo med 40 in 50 najboljših šahistk v državi. Punce so odigrale zelo dober turnir, čeprav jim letos ni uspelo osvojiti medalje. Punce so v enem dnevu odigrale 9 partij.

Meta je bila vse do zadnjega kroga na 2. mestu in med dobitniki medalj, a je na koncu v zadnji 9. partiji na žalost izgubila in na koncu osvojila odlično 4. mesto.

Tudi v kategoriji do 12 let se nam je medalja izmuznila za las. Lučka je bila pred zadnjim krogom med dobitnicami medalj, a na koncu na žalost prav tako izgubila v zadnjem 9. krogu in tako na koncu osvojila odlično 6.mesto. Neli je odigrala zelo dober turnir, čeprav jo je majhna napaka stala višje uvrstitve. Kljub temu je na koncu osvojila odlično 15. mesto.

Deklicam iskreno čestitamo za zelo dobre odigrane partije!

Uroš Ozmec, mentor

Dostopnost