Delavnice izdelovanja presmecev in izmenjava velikonočnih voščilnic z VS Lučane

 

V cvetnem tednu je v šoli in vrtcu pri Sv. Duhu na Ostrem vrhu potekala že tradicionalna prireditev izdelovanja presmecov ali butar. Pevke pevskega društva Lipa že vrsto let svoje bogate izkušnje in znanje prenašajo na otroke. Presmece smo izdelali izključno iz zelenja, ki smo ga nabrali na domačih vrtovih in okolici domov. Okrasili smo jih s trakovi iz krep papirja. Takšna je tradicija v našem kraju. Blagoslovljeno rastlinje v presmecu naj bi naše domove varovalo pred strelo in drugimi neugodnimi pojavi ter pospeševalo rast in odganjalo bolezni.

Naša podružnična šola že vrsto let sodeluje tudi z VS Lučane iz sosednje Avstrije, kjer se letos 11 otrok uči slovenščino. V cvetnem tednu so si naši učenci z učenci iz Avstrije izmenjali velikonočne voščilnice v slovenskem jeziku. Veseli smo, da lahko na takšen način prispevamo k promociji slovenskega jezika čez mejo.

Učiteljici Damjana Očko in Viktorija Pupaher

Dostopnost