Čisti in zdravi zobje ob zdravi prehrani

V akcijo bodo vključeni učenci od 1. do 5. razreda. Učence bo med šolskim letom večkrat obiskala medicinska sestra kolektiva zdravstveno-vzgojne in preventivne dejavnosti v zobozdravstvu. Na zanimiv in konkreten način jih bo poučila ter demonstrirala, kako si pravilno umivati zobe, kako pomembna je zdrava prehrana in ob tem pitje tekočine oz. nesladkanih napitkov. Oddelki od 2 . – 5. razreda, ki bodo ob koncu šolskega leta zbrali največ točk oz. bodo najbolj skrbni pri čiščenju zob, bodo nagrajeni z ogledom  kino predstave v organizaciji kolektiva medicinskih sester. Možnost v tem šolske letu je, da bomo povabljeni na državno zaključno prireditev, ki bo v Cankarjevem domu v Ljubljani. Pohvale bodo deležni tudi posamezniki, ki bodo redno skrbeli za čiste zobe, čeprav morda ne bodo v zmagovalnih oddelkih. Tudi staršem svetujemo, da svojega otroka spodbujajo k rednemu in temeljitemu čiščenju zob ter mu pri tem pomagajo.

Dostopnost