Bučni dan

Pri Sv. Duhu na Ostrem vrhu je zelo močno prisotno medgeneracijsko sodelovanje. Pevke pevskega društva Lipa nam večkrat na leto s svojimi bogatimi izkušnjami in znanjem priskočijo na pomoč. Tokrat nam je gospa Polonca Sivec pripravila pravi bučni dan. Povabila nas je na svojo njivo, kjer je spomladi posejala semena buč. Nekaj sadik so malčki v vrtcu pridelali sami, katere je kasneje gospa Polonca posadila k svojim sadikam. Naučili smo se kako in kdaj jih sejati, kako jih negujemo med rastjo in kaj naredimo s pridelkom. Vsak otrok je imel priložnost, da je iz buče izdolbel semena in jih pripravil za sušenje. Na koncu smo se posladkali z bučno rolado, s čokoladno bučnimi kroglicami in z bučnim biskvitnim pecivom.

Otroci s podružnične šole in vrtca Sv. Duh na Ostrem vrhu z učiteljicama Damjano in Viktorijo ter vzgojiteljicama Nevo in Ireno