Branje in pisanje poezije

Dragi učenci, učitelji, spoštovani krajani!

Bliža se 21. marec, ki je med drugim tudi svetovni dan poezije. Na naši šoli ga že več let obeležimo z branjem poezije

in ta dogodek načrtujemo tudi letos.

V torek, 21. marca, bomo brali pesmi, povezanimi s pojmom INTEGRITETA oz. natančneje pesmi o pogumu, pravičnosti, poštenosti, empatiji, človekovih pravicah, solidarnosti in podobno.

Dogodek bo potekal ob 17. uri v jedilnici šole.

Kako izbrati pesem za branje?

Ena od možnosti je, da si pesem poiščete sami v knjigah,

druga, da pridete v šolsko knjižnico in izmed pesmi, ki jih bosta knjižničarki pripravili za vas, izberete eno po svoji želji,

tretja možnost pa je, da pesem napišete sami – to je namreč letošnja novost.

Knjižničarki razpisujeva tudi pesniški natečaj in k sodelovanju vabiva tako učence kot učitelje in ostale sodelujoče.

Vabljeni torej vsi, da se nam pridružite ter skupaj z nami ustvarite prijeten kulturni dogodek in poetičen prehod v pomladni čas koledarskega leta.

Svoje sodelovanje na dogodku sporočite knjižničarkama Urški ali Maji, in sicer do petka, 17. 3. 2023.

Do takrat prinesite v knjižnico tudi svojo avtorsko pesem, v kolikor boste sodelovali v pesniškem natečaju.

Pesem lahko pošljete tudi na e-naslov ene od knjižničark (urska.breznik@os-selnica.si; maja.vacun@os-selnica.si)

Prisrčno vabljeni!

knjižničarki Urška in Maja