Z vlakom v praznično Celje

V soboto, 2. 12. 2023, smo se z nadarjenimi in radovednimi učenci z vlakom odpravili v praznično Celje.

Dopoldne smo se zbrali na železniški postaji v Mariboru in po slabi uri prijetne vožnje z vlakom prispeli v Celje. Dežne kaplje nas niso ustavile, da si z lokalnima vodnikoma ogledamo znamenitosti mesta. Nato smo se odpravili na zanimivo raziskovanje v Tehno park Celje, kjer smo “pogledali v vesolje”, se pogovarjali z robotko Barbaro, ustvarjali, se odeli v milni mehurček, opazovali optične iluzije, preizkusili, kako bi bilo, če ne bi videli ali če ne bi mogli hoditi, si natisnili svoj bankovec, “gradili” in še veliko drugega. Po dobrem kosilu smo ob 17. uri prisostvovali prižigu lučk na Glavnem trgu in se sprehodili po zasneženem Celju. V večernih urah smo z vlakom prispeli nazaj v Maribor, kjer so nas že čakali starši.

Več o našem zimskem potepanju pa povedo spodnje fotografije.

       

 

 

Dostopnost