Velikonočna dekoracija – piščančja družina

Bliža se velika noč, mamice pospravljajo po hiši in pripravljajo velikonočne dobrote, očetje jim pomagajo in urejajo okolico, vi pa lahko poskrbite za velikonočno dekoracijo, ki jo lahko postavite na kuhinjsko mizo.

Za izdelavo potrebuješ:

  • rolice od papirnatih brisač,
  • tempara ali vodene barvice,
  • kolaž papir,
  • škarje,
  • lepilo,
  • črni flomaster.

Rolice razrežeš na dve različni velikosti, za petelina in kokoško dolžine 8 cm, za piščančke 7 cm. Za izdelavo enega piščanca potrebuješ dve rolici. Razrezane rolice pobarvaš z rumeno barvo, rolice za petelina in kokoško lahko pobarvaš s temno rumeno. Pustiš, da se barva posuši.

Medtem si iz oranžnega papirja izrežeš nogice in peruti, iz rdečega pa kljun ter greben za petelina in kokoško. Petelinji greben lahko narediš malo večji. Očke izrežeš iz belega papirja in s črnim flomastrom na sredini narediš piko.

Sedaj imaš vse pripravljeno za končni izdelek. Rolici zalepiš skupaj, na spodnjo rolico zalepiš nogice, na zgornjo pa ob strani peruti, spredaj oči in kljun, kokoški in petelinu pa še greben.

Mamico prosiš za košaro ali krožnik, nanj postaviš piščančjo družino in tvoja dekoracija je gotova.

Dostopnost