Teden otroka v skupinah 2. starostnega obdobja v šoli

Tako, pa je za nami še en zanimiv teden. Teden mnogih dogodivščin, iger in novih prijateljstev.

V tednu otroka smo vse skupine 2. starostnega obdobja v šoli prvič obiskale našo novo knjižnico, katero smo malo raziskali, nato prisluhnili zanimivi pravljici in na koncu še po vsebini pravljice sestavljali sestavljanko. En dan smo posvetili druženju z prijatelji iz sosednjih skupin. Poimenovali smo ga dan odprtih vrat. Otroci so na lastno željo prehajali med skupinami, katere so nudile različne aktivnosti. Tako smo pri otrocih skupine Metuljčki lahko presipavali, luščili in sortirali. Pri prijateljih skupine Mavrice izdelali daljnogled, pri otrocih skupine Sončki se urili v rezanju in lepljenju in si izdelali jesenskega škratka, v skupini Pikapolonice pa smo se pridružili sestavljanju različnih gradnikov in sestavljank. V tem tednu smo imeli tudi spoznavni dan. Spoznali smo naše prijatelje, s katerimi se bomo tekom tega šolskega leta večkrat družili, jim pomagali in skrbeli za njih. Naše mlajše prijatelje smo obiskali v njihovih igralnicah, se jim predstavili in z njimi igrali. Ogledali smo si tudi lutkovno predstavo Drevo Krištof in se nato sami preizkušali v igri. In seveda preživeli čudovit, raziskovanja poln dan v naravi.

Zapisala: Simona Stajan, dipl. vzg. pred. otr.

Več fotografij si oglejte tukaj.

 

Dostopnost