Sprevod dedka Mraza pri Svetem duhu na Ostrem vrhu

Pri Svetem Duhu na Ostrem vrhu je čaroben in prazničen večer s sprevodom dedka Mraza in snežink spet povezal Duhovčane. Učiteljici, vzgojiteljici in kuharica iz podružnične šole in vrtca ter pevke pevskega društva Lipa so pripravile darila za otroke, izdelale obleke za snežinke in dekoracijo, s katero so okrasile traktorsko prikolico. Prazničen sprevod je s traktorjem, katerega je vozil gospod Srnko, obiskal prav vsako hišo in kmetijo, kjer so jih na pragu praznično okrašenih domov že čakali otroci in njihove družine, ponekod tudi štiri generacije. Posebnost tega kraja, podružnične šole in vrtca je ta, da so domovi otrok, večina jih živi na kmetijah, oddaljeni tudi po več kilometrov, zato je moral sprevod z dedkom Mrazom prevoziti veliko kilometrov.

Na prihod dedka Mraza so se pripravili tudi otroci. Napisali so mu pisma in pekli piškote. Risbice, sladke dobrote in lončki mleka so čakali dobrega moža pod domačimi smrečicami, na okenskih policah ali pa jih prejel kar iz otroških rok.

Dostopnost