ŠKL – šahovska kadetska liga

17.5. je potekal zadnji 8. turnir, ki šteje za skupno uvrstitev v ŠKL. Tudi letos so naši učenci dobro zastopali šolo in v skupnem  seštevku osvojili 8. mesto med 52 šolami. Za skupni seštevek se štejejo najboljši trije v vsaki starostni kategoriji(U9, U12, U15) in ločeni po spolih. Letos smo tekmovali samo v kategorijah U12 in U15, zato so nam tudi manjkale točke iz najmlajše kategorije. Zaradi drugih obveznosti je kar nekaj tekmovalcev izpustilo več turnirjev, in tudi zato je bila bera točk manjša.

Najbolje se je odrezala Meta Heric, ki je zmagala v skupnem seštevku punc do 15 let. Njena mlajša sestra Lučka Heric je v kategoriji punc do 12 let osvojila odlično 2. mesto.

Našo šolo so uspešno zastopali še:

  • Nejc Prapertnik in Žan Luka Dolinšek v kategoriji fantov do 15 let
  • Neli Mihelič v kategoriji punc do 12 let
  • Nik Lopič Sternad, Liam Rakovič, Filip Vodnik, Urban Urbas v kategoriji fantov do 12 let

Za uspešne partije vam iskreno čestitamo!

Uroš Ozmec, mentor

Dostopnost