Sem na spletu – kam gre moj dan?

Draga mladostnica, dragi mladostnik!

Spletna svetovalnica za mlade #tosemjaz v marčevski številki e-mesečnika govori o tem, kako hitro nam pobegne čas, ko smo na spletu.

Predstavljaj si naslednjo situacijo: prideš domov, sedeš na kavč, v tišini ti postane neprijetno in vzameš v roke telefon. “Samo za pet minut …” zamrmraš pri sebi. Ko začneš brskati, neprijeten občutek izgine. Ena ura bliskovito mine in še vedno si na telefonu, naloga čaka, soba ni pospravljena in mama je že doma. Se prepoznaš v zapisu? Aha, ustvarjalci družabnih omrežij so te ponovno ujeli in ugrabili tvoje možgane! Kaj pa zdaj?

Spletni časopis tokrat ponuja zanimivo branje:

  • kako uravnoteženo uporabljati zaslone,
  • kako se izklopiti od njih, pripravili so tudi zbirko gibalnih posnetkov,
  • kateri so znaki pretirane uporabe mobilnih naprav in še več.

Vabljen/a k branju!

Dostopnost