Saj zmoreš, kralj Ananas!

Zavod Zaupanje in Lidl Slovenija sta za otroke vrtcev in prve triade osnovnih šol pripravila ustvarjalni natečaj, imenovan “Ustvarjalne kuharije”. Cilj le-tega je otrokom na zabaven način približati zdravo prehranjevanje in gibanje ter pri tem spodbujati njihovo domišljijo. Otroke v vrtcih so povabili, da skupaj ustvarijo pravljico v obliki ilustracij, v katerih bodo nastopale različne vrste zelenjave, sadja, žitaric in druge vrste zdrave hrane. Med vsemi prejetimi pravljicami vrtcev bodo v Lidlu Slovenija izbrali deset najboljših pravljic in jih objavili na spletni strani www.zdravko-lidl.si. (Povzeto s spletne strani https://www.carobnidan.si/ustvarjalni-natecaj/ustvarjalne-kuharije-2019/.)

V našem vrtcu smo se na natečaj “Ustvarjalne kuharije” prijavile Mavrice. Tema nas je zelo pritegnila in spodbudila našo ustvarjalnost. Kot že veste, je v okviru natečaja nastala tudi naša predstava Jabolčni kralj. Sedaj pa vam predstavljamo še pravljico Saj zmoreš, kralj Ananas, ki smo jo ustvarili vsi skupaj, vzgojiteljici pa sta po našem pripovedovanju zapisali njeno vsebino. Oglejte in preberite si jo TUKAJ.

Zapisala: Ladislava Milošević, vzg. pred. otr.

Dostopnost