Podstavek za velikonočne pirhe

Velikonočni prazniki so čas, ko barvamo jajca in tako ustvarimo različno izdelane in pobarvane velikonočne pirhe. Da pa boste lahko vaše pirhe postavili na razstavo, vam predlagam, da si naredite različne podstavke.

Za izdelavo potrebuješ:

  • rolice papirnatih brisač,
  • vodene barve,
  • kolaž papir,
  • škarje,

Rolice razrežeš na štiri enake dele in jih pobarvaš z želeno barvo. Če bo tvoj podstavek piščanček, jo pobarvaj rumeno, če bo travnik zeleno, če pa zajček pa takšno, ki ti je najbolj všeč.

Nato izrežeš za piščančka kljun in krila, za zajčka ušesa, za travnik pa rožice in travo. Kar si izrezal, prilepiš na pobarvano rolico in narišeš oči in zajčku še smrček. Izrežeš še trak, ki ga prilepiš na vrhu rolice, da boš lahko svojo pisanico tudi komu podaril in jo bo lahko odnesel.

Želim ti obilo veselja pri barvanju jajčk in izdelovanju podstavkov zanje.

Blagoslovljene velikonočne praznike.

Dostopnost