OBISK LOVCA IN VSESLOVENSKO PETJE S SRCI

Učence podružnic Sv. Duh na Ostrem vrhu in Gradišče na Kozjaku je obiskal lovec, gospod Slavko Štiberc. Natančno nam je predstavil vse tri vrste lisic, ki živijo na Zemlji. Veliko novega smo se naučili o puščavski in polarni lisici ter obnovili znanje o naši, navadni lisici. Pogovor je potekal ob zanimivem slikovnem materialu in nagačenih trofejah. Drugi del srečanja smo posvetili lovski kulturi. Lovec nam je predstavil in zaigral na lovski rog. Ker je ta dan potekalo vseslovensko petje s srci, smo ob zaključku našega srečanja zapeli ljudsko pesem Lisička je prav zvita zver. K petju so se nam pridružili tudi otroci iz vrtca in pevke pevskega društva Lipa. Čeprav smo druženje planirani v gozdu smo ga zaradi močnega dežja morali prestaviti v razred. Lovcu se zahvaljujemo za obisk in prijetno druženje.

Otroci in učiteljice gozdnih šol Sv. Duh na Ostrem vrhu in Gradišče na Kozjaku

Dostopnost