Mesec oktober

Mesec oktober je v skupini Sapramišk zelo hitro minil. Ker smo prejšnji mesec namenili pozornost sadju, smo sedaj čas namenili tudi zelenjavi. Spoznali smo različno zelenjavo in tudi okušali različne okuse. Pripravili smo si zelenjavni smoothie, ki pa nam ni bil tako dober, kot je bil sadni. Ker je bil mesec oktober topel, smo veliko časa preživeli v naravi in na sprehodih. Večkrat smo obiskali gozd ali bližnji travnik, kjer smo nabirali jesenske plodove. Nabrali smo si kostanje, ki nam jih je naša prijetna kuharica tudi skuhala. V tednu otroka so nas obiskale učenke osnovne šole, ki so z nami preživele vso dopoldne, se z nami igrale in nam pomagale pri naši dnevni rutini. Naša naslednja velika tema so bile gozdne živali in jesenski plodovi.

Zapisala: Urška Mlakar, dipl. vzg. pred. otr.

Več fotografij si oglejte v galeriji slik – tukaj.