Medgeneracijski bralni klub

V sredo, 6. 12., smo se na medgeneracijskem bralnem klubu v splošni knjižnici v Hramu kulture Arnolda Tovornika prvič družili učenci, učiteljici in člani Društva upokojencev Selnica ob Dravi. Glasno brali in pogovarjali smo se o knjigi Kako dolg je čas? slovenskega avtorja Mateta Dolenca. Druženje je bilo zelo sproščeno in prijetno, glavna tema pogovora pa je bil seveda čas. Zelo zanimivo je bilo izmenjati mnenja treh generacij o tem, kaj nekomu pomeni »čas« in kakšen je posameznikov pogled o »trajanju časa«, kaj je za nekoga »trajati dolgo« oziroma »trajati kratko«, kaj pomeni »vzeti si čas« za koga oziroma kaj, kdaj se »dolgo- ali kratkočasimo«, kako preživljamo prosti čas, kako doživljamo oziroma smo doživljali čas v šoli, kako je živeti v sodobnem času in še kaj. Ob koncu smo se poigrali tudi s sestavljanjem ljudskih pregovorov o času, razmišljali o njihovem pomenu ter jih aktualizirali.

Po skupni evalvaciji smo ugotovili, da je naše druženje hitro, celo prehitro minilo, in da komaj čakamo na ponovno skupno srečanje z novo knjigo.

Učiteljici Barbara Volmajer in Urška Breznik

Dostopnost