korenine mesta Maribor

V sredo smo bili učenke in učenci iz podružnične šole Gradišče na Kozjaku in Svetega Duha na Ostrem vrhu na ekskurziji v Mariboru, kjer smo spoznali korenine mesta Maribor. Spoznali smo ostanke gradu Marburg, ki je stal na griču nad današnjim Mariborom vse do leta 1784. Prvič je bil omenjen v 12. stoletju.

Gospod Vid Kmetič nam je najprej predstavil zelo zanimive predmete, ki so jih pred 10 leti izkopali na ozemlju današnje Piramide. To je bil odtis pečatnika – grba, lončene posode, koščeno piščal, topovsko kroglo, kipe, maketo ostankov starega obzidja in še marsikaj. Nato smo se odpravili na Piramido. Dež naše vedoželjnosti ni ustavil. Na Piramidi smo si ogledali obzidje, pravo grajsko klet, razstavo fotografij in kapelico Svete Marije. Najbolj pa nas je navdušil pogled na mesto Maribor. Utrujeni, z novimi izkušnjami, smo se odpravili prosti delavnicam ZPM-ja, kjer smo iz gline izdelovali najrazličnejše predmete.

Hvala Rajzefibru in gospodu Vidu Kmetiču.

Učiteljica Nataša Javornik

Dostopnost