Izdelek iz tetrapaka

 

Doma poiščeš prazno embalažo mleka, soka … Tetrapak prerežeš na pol in dobro umiješ. Pustiš, da se posuši. Zgornji rob lahko poljubno obrežeš.

Medtem si pripraviš pripomočke, ki jih potrebuješ. Na mizo najprej pogrni časopisni papir, nato si prinesi papirnate brisače, vodene ali tempera barvice in čopič. Pripraviti si še moraš lepilo s katerim boš lepil papirnate brisače na tetrapak. Lepilo narediš iz moke in vode.

Priprava lepila: v lonček daš tri jedilne žlice moke in dodaš vodo, zmes dobro mešaš. Vode dodaš toliko, da je lepilo gosto kot jogurt.

Sedaj imaš lepilo pripravljeno, tako da si natrgaš papirnate brisače in pričneš z lepljenjem. Namažeš lepilo in obložiš s plastjo papirnatih brisač. Ta postopek ponovi vsaj trikrat. Ko si gotov, pustiš, da se dobro posuši.

Izdelek nato poljubno pobarvaš ali nanj karkoli narišeš. Če želiš, ga lahko polakiraš z brezbarvnim lakom.

Izdelek lahko uporabiš za vazo, lonček za pisala ali karkoli kar želiš shraniti vanj.

 

Dostopnost