EKO dan – podružnici

Učenci in strokovne delavke podružnic Sv. Duh na Ostrem vrhu in Gradišče na Kozjaku so na Zemljin rojstni dan preživeli poučen dan z gozdarko Bredo. Predstavila jim je svoj poklic ter veliko zanimivih in tudi novih informacij o gozdu. Del dneva so kljub deževnemu in hladnemu vremenu preživeli na prostem, saj so mnenja, da ni slabega vremena – slaba je lahko le oprema. Najbolj je učence pritegnila naloga v gozdu, ko so v skupinah zgradili različne poti za kotaljenje lesene krogle, na kateri sta morala biti vsaj ena skakalnica in en tunel. Otroci so glede na svoje izkušnje aktivno preizkušali različne gozdne materiale in zgradili zanimive skakalnice in tunele. Ena izmed poti se je zaključila tudi s škarpo, ki je preprečila nadaljnje, vedno hitrejše gibanje krogle po strmem pobočju.

Učenci in učiteljice Viktorija, Damjana in Nataša gozdnih šol Sv. Duh na Ostrem vrhu in Gradišče na Kozjaku

Dostopnost