Dan slovenskega športa in množičen tek za zdravje

23. 9. 2021 je bil dan slovenskega športa.

V vrtcu Kobanček smo Dan slovenskega športa obeležili tako, da smo sodelovali v najbolj množičnem teku otrok v Sloveniji – Začni mlad, tekmuj pošteno.

Pomerili smo se v teku na 100 in 200 metrov (nekateri so na lastno željo pretekli še večje razdalje). Tek smo izvajali na različnih lokacijah: enota Selnica ob Dravi (igrišče vrtca, dolina miru ter jabolčna pot) in enota Sv. Duha na Ostrem vrhu.

Tek je potekal v ravni liniji ali krožno, nekateri so tekli tudi navkreber. Tekle so posamezne skupine s skupinskim štartom. Ob izbrani progi smo imeli tudi zelo glasne navijače. Pri teku so sodelovali vsi otroci 1. in 2. starostnega obdobja (tudi naši najmlajši).

Vzdušje je bilo zelo sproščeno. Ob koncu so otroci prejeli priznanje, ki so ga izobesili tudi na oglasni deski.

 

GALERIJA FOTOGRAFIJ

 

 

Dostopnost