Karierni dnevi

V tednu 15.-21. 11. 2021 je potekal Virtualni karierni sejem – sejem poklicev in izobraževanja. Na sejmu so se predstavljali srednje šole, podjetja, perspektivni poklici, na voljo so bili karierna svetovalnica, živa knjižnica in številni drugi dogodki. Virtualni razstavni prostori bodo na voljo vse do septembra 2022.

V okviru kariernih dni, ki smo jih v tem tednu izvedli za učence 7.-9. razreda, smo skupaj obiskali virtualni karierni sejem in izvedli karierne delavnice, obiskali pa smo tudi sodobno podjetje Atea d.o.o, ki se ukvarja s kovinsko predelovalno in gradbeno industrijo, in se nahaja v neposredni bližini naše šole. V podjetju so nas prijazno sprejeli in nam predstavili svoje dejavnosti. Izvedeli smo veliko zanimivega, si ogledali njihove delovne hale, še posebej pa smo bili veseli povabila v podjetje za vse bodoče strojnike. 🙂