Tradicionalni slovenski zajtrk

V petek, 20. 11. 2020, smo kljub zmanjšanim skupinam ob dnevu slovenske hrane obeležili jubilejni 10. Tradicionalni slovenski zajtrk.

V skupinah so se otroci ves teden pripravljali na ta dan in se veliko pogovarjali o čebelah in domačih živilih z lokalnih kmetij. Izdelali so plakate in nanje lepili naslednja živila: kruh, maslo, med, mleko, jabolka, ki so jih otroci poiskali v raznih reklamnih katalogih. Prav tako si je vsak izmed otrok izdelal svoj pogrinjek in čebelico.

V petek so bile mize praznično urejene z izdelki, ki so jih otroci izdelovali ves teden. Nekateri so pripravili mize ob zvokih Čebelarja, spet drugi so se pred zajtrkom ponovno pogovarjali ob slikovnem materialu.

Iz kuhinje je že zadišalo po domačem ajdovem kruhu, mleku, medu in maslu. Kasneje smo se posladkali še z domačimi jabolki.

Po tem odličnem zajtrku so se vrstile mnoge dejavnosti:

• ogled dramske predstave »Mojca Pokrajculja« v izvedbi vzgojiteljice Jožice Perc in otrok iz skupine,
  • ogled dramatizacije pesmi Otona Župančiča: »Ciciban in čebela« v izvedbi vzgojiteljice Ladislave Milošević,
  • gibalna igra: “čebelice nabirajo cvetni prah”,
  • ples ob video posnetku glasbene skupine Čuki, Čebelice,
  • didaktična igra »čebelica nabira cvetni prah«,
  • ogled risanke Čebelica Maja – Tujka,
  • ogled fotografij ter pogovor o čebelah, lokalni predelavi hrane …

Kljub pestrim dejavnostim je ostalo še dovolj časa za razgibavanje na svežem zraku in igro na prostem.

Pri prispevku so sodelovale: Ladislava Miloševič, Urška Mlakar, Jožica Perc in Nika Maučnik

GALERIJA FOTOGRAFIJ