Tabor za nadarjene CŠOD Planinka

V petek in soboto, 21. in 22. 4. 2023, smo se s skupino nadarjenih učencev odpravili na tabor za nadarjene v CŠOD Planinka na Pohorju. Ker je dom obdan z mogočnimi bukovimi drevesi, z njega pa se odpira prekrasen pogled na Dravsko in Ptujsko polje, Slovenske gorice, Boč in Donačko goro, smo uživali v čudovitih razgledih in naravi. Tako kot vselej na naših taborih je bil tudi tokrat poudarek na aktivnem raziskovanju narave, ob tem pa smo bili tudi športno dejavni. Tako so se učenci v petek seznanili z geološkimi vsebinami (kamni in fosili), nato smo imeli voden sprehod s čudovitimi razgledi na okolico ter angleško in družabno obarvan večer. Sobota je bila športno aktivna – najprej so se učenci preizkusili v pustolovskem parku Planinka, nato v spretnostni igri “štrbunk” in nazadnje še v igri “bejžbola”, ob kateri so se učenci še posebej zabavali.

Preživeli smo še en zanimiv in zabaven tabor za nadarjene.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

Mentorici Mojca Auguštin in Katja Repolusk

   

 

 

Dostopnost