Naši odlični šahisti

DRŽAVNO TEKMOVANJE V PROGRAMIRANJU

12. 3. je potekalo državno tekmovanje v programiranju v Ljubljani na FRI. Tekmovalo je 5 učencev naše šole, in sicer: Vita Ciringer, Leon Vode, Liam Drame Simonič, Meta in Luka Heric. Rezultati učencev so bili dobri, kljub temu pa je samo Luka Heric je dosegel srebrno priznanje.

 

DRŽAVNO TEKMOVANJE V ŠAHU (9 let)

13. 3. je potekalo neuradno državno posamezno prvenstvo v šahu do 9 let, kjer so igralci tekmovali preko spleta. Našo šolo sta zastopala Lučka Heric in Jakob Vodnik. Lučka Heric je postala državna prvakinja med puncami. Jakob Vodnik je osvojil 15. mesto med fanti.

 

DRŽAVNO TEKMOVANJE V ŠAHU (12 in 15 let)

20. 3. je potekalo državno posamezno prvenstvo v šahu do 12 in 15 let. Tudi na tem tekmovanju so učenci igrali preko spleta. Lučka Heric je v kategoriji do 12 let osvojila 18. mesto. V tej kategoriji sta se na državno tekmovanje uvrstili tudi Kristina in Polona Vavh, ki pa se zaradi drugih obveznosti tekmovanja nista udeležili.

Meta Heric je v kategoriji do 15 let med puncami postala državna podprvakinja.

Luka Heric je v kategoriji do 15 let fantov osvojil 38. mesto.

 

Čestitamo tekmovalcem in mentorju, učitelju Urošu Ozmecu.