lutkovna predstava: Medved, lisica, volk in storž

V sklopu tedna otroka, sva vzgojiteljici iz skupine Žogice pripravili lutkovno predstavo z naslovom: Medved, lisica, volk in storž. Na predstavo sva povabili vse otroke prvega starostnega obdobja in ob jesenski sceni ter glasbeni spremljavi odigrali čudovito zgodbo.

Zgodbo, ki govori o prijateljstvu med tremi prijatelji, ki so nekega dne sredi vsakodnevne igre zagledali storž. Z njim so se cel dan veselo igrali in zabavali, a ko je nastopil večer, niso vedeli, kdo bo storž odnesel domov. Po dolgem prepiru je zmagal medved, a za ceno izgube svojih dobrih prijateljev. Naslednji dan je medved po dveh zavrnitvah ugotovil, da je storil veliko napako in se po dolgem razmisleku in samoti opravičil svojima prijateljema, ki sta mu seveda oprostila, a mu tudi povedala, da njegovo obnašanje ni bilo primerno.

Prijatelji so se ponovno združili v gozdu, kjer so se veselo igrali do poznih večernih ur.

Po končani predstavi so glavni junaki odšli med občinstvo, pozdravili svoje najmlajše poslušalce in se poslovili.

 

Napisala strokovna delavka Dunja Kelbič

 

 

Dostopnost