Jedli smo slovenski zajtrk in spoznavali mleko

Tretji petek v mesecu novembru, 18. 11., smo ponovno obeležili dan slovenske hrane s tradicionalnim zajtrkom – jedli smo kruh, maslo, med, jabolka in pili mleko. 

Slednje je bilo tudi rdeča nit vseh naših spremljevalnih dejavnosti, ki smo jih izvajali skozi celotno dopoldne. Učenci so obiskali bližnje kmetije (Roj, Šinkovec, Verdonik), spoznavali pridelavo mleka, degustirali različne vrste mleka in mlečnih izdelkov, ustvarjali izdelke iz tetrapaka, poskuse in eksperimente iz mleka, poslušali in/ali pisali zgodbe o mleku itn.

Na zajtrku so se nam pridružili tudi gostje – predstavniki Čebelarskega društva in Občine Selnica ob Dravi.

Veseli in ponosni smo bili, da smo lahko vsem ponudili šolski med – med, ki ga pridelajo čebelice v našem šolskem učnem čebelnjaku. Seveda jim brez pomoči naših pridnih čebelarjev ne bi tako dobro uspevalo – zato se vsem najlepše zahvaljujemo!