Ekskurzija na Dunaj

V soboto, 15. 6. 2024, smo se učenci od 5.-9. razreda, ki obiskujemo pouk nemščine in sodelujemo pri aktivnostih v nemškem jeziku, udeležili izobraževalne ekskurzije v Avstrijo. Obiskali smo glavno mesto Dunaj. Najprej smo si ogledali dvorec Schoenbrunn in dvorni park, ogled pa smo nadaljevali v najstarejšem živalskem vrtu na svetu. Videli smo čudovite živali iz različnih delov sveta.

Po živalskem vrtu smo se odpeljali v center mesta, kjer smo obiskali naravoslovni muzej in se navduševali nad raznolikostjo kamninskega, živalskega in rastlinskega sveta v povezavi z zgodovino in geografijo.

Nato smo se sprehodili skozi mestno jedro in polne ulice, občudovali arhitekturo Štefanove cerkve in prvič obiskali čisto pravo grobnico s sarkofagi Habsburžanov.

Na koncu pa smo prekratek čas preživeli še v parku Prater, kjer smo sproščali svoj adrenalin. 

Ves čas smo krepili jezikovne kompetence in se medvrstniško povezovali.

Dostopnost