BRANJE

Velike tiskane črke: LONČKI: Lončki (vt), OTROCI SE IGRAJO: Otroci se igrajo – izreži po navodilih (vt), POBARVAJ ROŽICE: Pobarvaj rožice (vt),

Male tiskane črke: LONČKI: Lončki (mt), OTROCI SE IGRAJO: Otroci se igrajo – izreži po navodilih (mt), POBARVAJ ROŽICE: Pobarvaj rožice, POMLAD: Pomlad – izreži po navodilih (mt)

Sovica Oka – zvočna pravljica

• PRAVLJICA O ZMAJU KORONARJU:

Poslušaj pravljico o zmaju Koronarju ali jo preberi.

O avtorjih pravljice: Pravljico sta napisali sestri Alice Čop (gledališčnica) in Klára Veselská (otroška klinična psihologinja in psihoterapevtka) iz Prage na Češkem. Pomagala jima je njuna mamica Eva Veselská, z drugimi super idejami pa Kajetan Čop, ki je narisal zmaja, katerega si vsak otrok lahko pobarva čisto po svoje. Druge risbe v posnetku so delo učencev OŠ Miha Pinter Toledo, podružnice Plešivec in CVIU Velenje, in so nastale pod vodstvom njihovega učitelja likovne vzgoje, Roberta Klančnika. Prevod v slovenski jezik: Alice Čop in Noemi Čop (vir: www.delo.si)

APLIKACIJE IN ORODJA, ki  pomagajo pri branju besedil:

• POTOPNI BRALNIK
  • AUDIO KNJIGE
  • E-BRALEC (potrebna včlanitev s predložitvjo odločbe o usmerjanju)
  • Če težje sami berete, si lahko namestite BRALNIK BESEDIL, ki vam besedilo potem prebere – Mictosoft Teams (Immersive Reader).
  • Namestite si lahko tudi pisavo, primerno za dislektike – POVEZAVA
  • Bralnik  InkPad 3 Pocketbook vam prilagodi pisavo (tudi za dislektike) in vam prebere knjigo – POVEZAVA