21. marca, na prvi pomladni dan in mednarodni dan poezije, smo že osmo leto zapored izvedli javno branje poezije.

Tematiko pesmi smo letos povezali s projektom Krepitev integritete učencev v osnovni šoli ter tako poslušali pesmi o poštenosti, pravičnosti, pogumu, dobri volji, spoštovanju, povezanosti ipd.

Vključili smo se tudi v mednarodni projekt »Gift a poem« (Podari pesem), katerega organizator je poljska nacionalna komisija za UNESCO. Namen projekta je graditi in širiti mrežo medosebnega in medgeneracijskega odnosa, ki temelji na »prijazni in spodbudni besedi kot stisk roke.« Učenci so pisali pesmi na roko, nato pa smo jih po navadni ali elektronski pošti poslali izbranim naslovnikom ter jim tako, preko poezije, podali roko. Pesmi smo prav tako razstavili.

Tudi na dogodku, ki je potekal na omenjeni dan v jedilnici šole, smo si nastopajoči in poslušalci prav preko pesmi podali roke in pobožali srce.

Bralo je 35 sodelujočih, dogodek pa so s pesmimi obogatili tudi glasbeniki.

Lepo je bilo …

knjižničarki Urška in Maja