Vpis v srednjo šolo – stanje prijav

Spoštovani devetošolci, spoštovani starši!

MIZŠ je objavilo stanje prijav za vpis v srednjo šolo za šolsko leto 2020/21. Na katerem mestu ste glede na ocene 7. in 8. razreda, lahko preverite v svetovalnih službah srednjih šol.

Stanje prijav se bo dnevno spreminjalo v skladu s prenosi prijav, saj lahko do 16. 6. 2020 učenci prenesete svojo prijavo v drug program, v kolikor menite, da imate v drugem programu večje možnosti za uspešen vpis ali ste si glede izbire programa premislili. Prenos lahko opravite tudi po elektronski pošti, in sicer tako, da izpolnite in podpišete Izjavo za prenos prijave in jo pošljete na elektronski naslov svetovalnega delavca/svetovalne delavke srednje šole, kamor ste oddali prvotno prijavnico. Z izpolnjeno in podpisano izjavo boste namreč zaprosili svetovalnega delavca/svetovalno delavko, da vas v vašem imenu odjavi iz programa, kjer imate prijavnico, ter prijavnico posreduje na drugo šolo, kamor bi jo vi želeli prenesti.

Stanje prijav 20. 5. 2020 (Podravska regija – str. 15-19)