Unesco projekt – Ko bi jaz vedela

Unesco projekt: Ko bi jaz vedela! Doživljanje ljudske pesmi danes in nekoč

Organizator: SEŠG (Srednja ekonomska šola in gimnazija Maribor)

Mentor: Marinka Šober

Sodelujoči učenci: Žan Urbas, Dominik Šantl, Alen Tjukajev, Alex Kaiser, Gašper Iglar (vsi 8. b)

Delavnice: literarna, modna, pevska, plesna, slikarska, ročnodelska, kuharska …

Naši učenci so sodelovali v kuharski in pevski delavnici. V obeh so se imeli lepo, se nekaj naučili, na koncu so svoje delo tudi predstavili. Dominik se je naučil stare podoknice in celo zapel solo v pevski skupini, mladi kuharji pa so se učili mesiti testo za pogačo in flancate. Te so tudi scvrli in jih ponudili. Na šoli so nas lepo sprejeli s kulturnim programom in predstavitvijo aktivnosti njihove UNESCO šole. Ob koncu delavnic so se vse skupine predstavile, pokazale svoje delo in pridobljeno znanje ter izkušnje. Po dveh letih, ko smo z njimi sodelovali le na daljavo, smo sedaj veseli, da nam je uspelo SEŠG tudi obiskati!

Marinka Šober, mentorica