Unesco mednarodni dan maternega jezika

21. februar je mednarodni dan maternega jezika, ki ga praznujemo na pobudo Organizacije Združenih narodov za izobraževanje, znanost in kulturo (UNESCO). Ker smo šola članica UNESCO ASP mreže šol, smo tudi mi obeležili ta dan, a na malo drugačen način.

Vljudno vabljeni k ogledu šolske informativne oddaje RaP TV, ki so jo že na daljavo pripravljali naši učenci in kjer boste dobili vse informacije o dveh pomembnih mednarodnih dnevih: mednarodnem dnevu maternega jezika in mednarodnem dnevu boja proti otroškemu raku. Izpostavili smo domači govor, drugačno materinščino nekaterih naših učencev in učiteljev ter mednarodno sodelovanje z OŠ Dositeja Obradoviča iz Novega Sada.

Informativno oddajo so učenci pripravili pod mentorstvom učiteljice Urške Breznik.

Ogledate si jo lahko na tej povezavi: RAP TV