Tradicionalni slovenski zajtrk

Tradicionalnemu slovenskemu zajtrku, nacionalnemu projektu, ki poteka tretji petek v mesecu novembru, smo posvetili dan dejavnosti.

Najprej smo imeli zajtrk v šolski jedilnici. Učenci so jedli med, pridelan v šolskem učnem čebelnjaku, ki je tudi sicer stalnica njihovega jedilnika. Jabolka, ki so prav tako sestavni del slovenskega zajtrka, smo dobili iz lokalne kmetijske zadruge, učenci pa so lahko pili še jabolčni sok, ki nam ga je donirala kmetija Grahor. Zajtrku so sledile spremljevalne dejavnosti dneva, katerih rdeča nit je bilo jabolko.
Učenci so sodelovali v naslednjih dejavnostih: kuhanje jabolčne marmelade, izdelava jabolčnih sladic, naravoslovni poskusi z jabolki, jabolka v literaturi, recepti za jabolčne jedi v angleščini, likovne delavnice, intervju z lokalnimi pridelovalci jabolk, gibanje.