Teden otroka – Gradišče

V tednu otroka smo se na naši podružnici veliko naučili drug od drugega, si namenili veliko pozornosti, sodelovali na ekskurziji z učenci iz centralne šole in ustvarjali v gozdu. Še posebej smo ponosni na našega gozdnega velikana, ki je nastal po knjižni predlogi avtorice Julie Donaldson, z naslovom Najprisrčnejši velikan. Skozi zgodbo smo spoznali velikana, ki se je naveličal svoje stare, ponošene srajce in si je kupil nova oblačila. A ko sreča svoje živalske prijatelje, ki se znajdejo v težavah, nova oblačila nesebično razda, zato pa sam postaja vedno bolj gol in vedno bolj premražen. Rešijo ga njegova stara oblačila, zaradi katerih pa se ponovno znajde na začetku – najslabše oblečeni velikan. A dobro se z dobrim vrača in živali ga presenetijo ne samo z darilom, pač pa tudi s spoznanjem, da je zaradi svojih dejanj – če že ni najimenitnejši – prav gotovo najprisrčnejši velikan z novimi prijatelji.  Prav je, da pomagamo, saj kot pravita naša učenca – junaka, nikoli ne veš, kdaj boš pomoč potreboval sam in ko pomagam drugim, se zelo dobro počutim.

Aljaž in Blaž z učiteljico Natašo iz podružnice Gradišče na Kozjaku

Dostopnost