Junijske aktivnosti za nadarjene in radovedne

V mesecu juniju smo sklenili letošnje pestro in zanimivo šolsko leto za nadarjene in radovedne učence. Učenci so imeli na šoli številne priložnosti, pri katerih lahko odkrijejo ali razvijajo svoje potenciale in interese: dodatni pouk, interesne dejavnosti, natečaje, prireditve, raziskovalno delo, izbirne predmete, aktivnosti v okviru pouka in projektov idr. ter aktivnosti v okviru programa za nadarjene in radovedne.

Mesec junij samo z nadarjenimi pričeli na taboru, sledili pa sta še aktivnosti S kolesom naokoli in Slikarski mojstri.

Kolesarjenje je vodil učitelj športa Primož Kralj. Sestavljeno je bilo iz »trasiranja« poti in kolesarjenja.

Preden so učenci pričeli s kolesarjenjem, so na računalniku zarisali pot, po kateri so vozili. Za določanje poti so spoznali posebno spletno stran in aplikacijo. Ko so določili pot, so jo naložili v aplikacijo na mobilnem telefonu in se po njej odpravili s kolesom do Maribora in nazaj.

 

   

Slikarski popoldan je za naše učence izvedel zunanji gost, ljubiteljski umetnik, g. Janko Lisjak. V sproščenem vzdušju je z nami delil svoje znanje in v mentorski vlogi pripomogel k temu, da so nastale prave umetnine. Iskreno se mu zahvaljujemo za njegov čas in znanje, ki ga je delil z nami.

 

 

Dostopnost